Jarný výpredaj je tu! Nakupujte za zvýhodnené ceny.

Tipy na využitie korálikov pri rozvojových aktivitách

V tomto článku sa dozviete tipy na rozvojové aktivity s pomocou korálok. Zároveň prinášame aj návod na výrobu perlového materiálu, ktorý slúži na rozvoj matematických predstáv. Korálkové schody a ich farebné prevedenie vychádza presne z Montessori pedagogiky. Farby na seba nadväzujú aj pri ďalších materiáloch a aktivitách. Ale ak si budete vyrábať perlový materiál len na domáce použitie a nebudete nadväzovať ďalšími aktivitami, tak je farebná schéma čisto na vás. Zmyslom perlového materiálu je, aby si deti fyzicky osahali určitý počet a spojili si ho s číslom. A pokiaľ vás výroba chytí, tak sa môžete vrhnúť na ďalšiu zostavu (stovkové štvorce, kocky, perlové desiatky,...). Na internete si môžete vyhľadať ďalšie doplňujúce aktivity s využitím perlového materiálu.

Farebná schéma podľa Márie Montessori:

1 - červená

2 - zelená

3 - ružová

4 - žľtá

5 - svetlo modrá

6 - fialová

7 - bielá

8 - hnedá

9 - tmavo modrá

A čo na výrobu potrebujete?

  • Sadu farebných korálikov - používala som veľkosť 6 mm - na e-shope si môžete vybrať sadu alebo zvoliť kusové (Ale u všetkých sa držte rovnakej veľkosti.)
  • Drôtik - používala som pamäťový drôt o hrúbke 0,6 mm ale pokojne by som použila slabší
  • Ketlovacie kliešte - používala som kliešte 1-STEP LOOPER na očká 3 mm - tieto kliešte sú naozaj kvalitné a nielenže vám vytvoria dokonalé očko, ale zároveň zaštipnu drôtik
  • Štiepacie kliešte

perlovy material

Ako postupovať?

  • Spíšeme si farebnú schému
  • Naštiepame si 9 dostatočne dlhých drôtikov a môžeme začať vyrábať
  • Do klieští vložíme drôtik a pretiahneme dierkou v kliešťach
  • Keď sa kliešte zavrú, tak sa uštipne prebytočný drôtik a automaticky sa vytvorí očko
  • Potom pridáme požadovaný počet perličiek a opäť vytvoríme očko a uštipneme
  • Tvoríme jednotlivé schody a budeme mať hotový kompletný perlový materiál

perlovy material perlovy material

perlovy material

A ako využiť korálkové schody na iné aktivity s deťmi? Nechajte sa inšpirovať tipy vo videu.

Za tieto tipy a návod ďakujeme Lenke z monte_sorry_aktivity.

Novinky


Heliotrop - jeho význam a účinky

Heliotrop - jeho význam a účinky

V dnešnom článku si vysvetlíme, čo je Heliotrop. Hovorí sa o ňom, že priťahuje slnečné žiarenie. Minerál nesie údajne názov od gréckeho slova Slnko (helio) a meniť sa (trepa).


Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Dnes pre vás máme skutočne rýchly a dosť spontánny článok. Na to, ako zakončovať náramky sa pýtate celkom často. A niet sa čomu čudovať, pretože medzi našimi zákazníkmi sú profíci v tvorbe šperkov, ale máme aj plno začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí v kramflekoch. Dnes to teda bude článok na tému ako zakončiť náramok, konkrétne tie, ktoré navliekate na elastomér alebo lycru.


Ako navliekať medzidiely do náramkov

Ako navliekať medzidiely do náramkov

Na otázku, ako najlepšie navliekať medzidiely, odpovedáme celkom často. Pýtajú sa na to najmä začiatočníci, čo je úplne pochopiteľné. V tomto článku si teda v rýchlosti povieme, ako na to. Na navliekanie nebudete potrebovať nič špeciálne. Stačí vám medzidiel, ktorý chcete navliekať, korálky, prípadne komponenty a návlekový materiál. Celý postup nájdete v článku. Užite si tvorenie.