Jarný výpredaj je tu! Nakupujte za zvýhodnené ceny.

Opál

Opál obsahuje farby aj schopnosti všetkých ďalších kameňov. Prináša vraj šťastie, odhaľuje vnútornú krásu človeka, prebúdza duševné vízie a dodáva energiu k životu. Napomáha objaviť a prejaviť vlastné "ja". Rozvíja psychickú silu, zosilňuje zvláštnosti a ojedinelosť charakteru. Vnáša údajne do života svetlo, spontánnosť a podporuje umelecké sklony. Posilňuje tiež vôľu k životu a optimizmus. Zároveň patrí medzi najsilnejšie liečivé kamene. Má údajne schopnosť liečiť emócie a napomáha k upokojeniu srdca pri emocionálnom vypätí. Pomáha pri znižovaní depresie a prekonávanie trémy. Dodáva vitalitu, energiu a vytrvalosť.

Je tiež spájaný s láskou a vášňou. V uzavretých ľuďoch napomáha prebúdzať radosť, nadšenie a iniciatívu. Odstraňuje zábrany, zosilňuje city a vyvoláva vernosť a lojalitu.

Opál má vraj pozitívny vplyv pri liečení infekcií a horúčke. Má dobrý vplyv na zrak, zmierňuje predmenštruačný syndróm a napomáha k čisteniu krvi a obličiek.

Vhodný pre tieto znamenia: panna, váhy, strelec

  • Čistenie: Očistenie vykonávajte pod prúdom vlažnej vody. Minerály stačí pár minút podržať pod prúdom a následne nechať uschnúť alebo osušiť bavlneným vreckovkou.
  • Dobíjanie: Nasleduje po očistení. Opál možno dobíjať buď v tieni alebo v noci (pri splne má dobíjaní väčšiu silu).

Na našom e-shope nájdete Opál napríklad v bezfarebnej variante.

Odporúčané produkty3

Novinky


Heliotrop - jeho význam a účinky

Heliotrop - jeho význam a účinky

V dnešnom článku si vysvetlíme, čo je Heliotrop. Hovorí sa o ňom, že priťahuje slnečné žiarenie. Minerál nesie údajne názov od gréckeho slova Slnko (helio) a meniť sa (trepa).


Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Dnes pre vás máme skutočne rýchly a dosť spontánny článok. Na to, ako zakončovať náramky sa pýtate celkom často. A niet sa čomu čudovať, pretože medzi našimi zákazníkmi sú profíci v tvorbe šperkov, ale máme aj plno začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí v kramflekoch. Dnes to teda bude článok na tému ako zakončiť náramok, konkrétne tie, ktoré navliekate na elastomér alebo lycru.


Ako navliekať medzidiely do náramkov

Ako navliekať medzidiely do náramkov

Na otázku, ako najlepšie navliekať medzidiely, odpovedáme celkom často. Pýtajú sa na to najmä začiatočníci, čo je úplne pochopiteľné. V tomto článku si teda v rýchlosti povieme, ako na to. Na navliekanie nebudete potrebovať nič špeciálne. Stačí vám medzidiel, ktorý chcete navliekať, korálky, prípadne komponenty a návlekový materiál. Celý postup nájdete v článku. Užite si tvorenie.