Jarný výpredaj je tu! Nakupujte za zvýhodnené ceny.

Návod na obal na sviečku z rokajlov

Tentokrát pre nás spísala návod pani Drahomíra „Darí“ Fejtková, ktorá je kráľovnou korálikov už vyše 20 rokov. Kráľovnou, pretože má vlastnú školu korálkovanie, píše návody, radí vo facebookových skupinách začiatočníkom aj pokročilým a tiež napísala niekoľko kníh. Vďaka tomuto návodu môžete dať „zimný kabátik“ napríklad vašej adventnej sviečke alebo ho použiť ako návod na výrobu prstienka. Návod je jednoduchý a zvládnu ho aj začiatočníci, len treba všetko robiť krok za krokom. Obal bol robený na sviečku s priemerom 3,8 cm a výškou 1,8 cm.

svíčka z rokajlových korálků

Čo budete potrebovať?

Rokajl Preciosa modrá 8/0 1,7 g (v návode značený ako M)
Rokajl Preciosa žltá 8/0 8 g (v návode značený ako Z)
Ihlu a nylonovú niť Nymo typu B alebo F

návod na adventní svíčku z rokajlových korálků

Postup

Písmená M a Z značia, ktorú farbu rokajlov máte použiť. Pokiaľ je v návode uvedené M, znamená to, že máte použiť rokajl modrej farby. Číslo, ktoré stojí pred písmenom potom značí, koľko kusov korálikov máte použiť. Pokiaľ je teda v návode „2Z“ znamená to, že máte navliecť 2 korálky žltých rokajlov.

1. krok
Navlečieme 1M, 2Z, 1M, 2Z, 1M, 2Z, 1M, 2Z, 1M, 2Z. Korálky stiahneme 10 cm od konca nite. Tretí M od konca prevlečieme smerom k začiatku (viď obrázok).

2. krok
Navlečieme 2Z, 1M, 2Z a následne prevlečieme prvý M smerom k začiatku.

3. krok
Navlečieme 2Z, 1M, 2Z a prevlečieme 1M. Navlečieme 2Z, 1M, 2Z. A prevlečieme posledným 1 M. (V predchádzajúcom rade, vľavo, vynecháme 2Z, 1M, 2Z. A prevlečieme až posledným M).

postup výroby obalu na adventní svíčku z rokajlových korálků

4. krok
Navlečieme 2Z, 1M, 2Z, prevlečieme 1M. Navlečieme 2Z, 1M, 2Z. Prezlečieme koncovým 1M.

5. krok
Kroky 3. a 4. opakujeme a ušijeme celú šírku pruhu. Končíme krokom 3.

rokajlové korálky, výroba prstýnku

6. krok
Zošitie pruhu: Navlečieme 2Z, prevlečieme 1M na začiatku pruhu. Navlečieme 2Z, prevlečieme 1M na konci pruhu. Navlečieme 2Z, prevlečieme 1M na začiatku pruhu. Navlečieme 2Z, prevlečieme 1M na konci pruhu. Navlečieme 2Z, prevlečieme 1M na začiatku pruhu. Nite zapošijeme.

sešití prstýnku z rokajlových korálků

A to je všetko. Pokiaľ sa vám návod páčil a sviečku si budete vyrábať, budeme veľmi radi, keď nás označíte na sociálnych sieťach.

Tento postup zošitia rokajlov môžeme použiť na sviečku, rovnako, ako to urobila Darí, alebo ho môžete využiť ako krúžok na obrúsok alebo napríklad prstienok.

kroužek na ubrousek z rokajlových korálků

Novinky


Heliotrop - jeho význam a účinky

Heliotrop - jeho význam a účinky

V dnešnom článku si vysvetlíme, čo je Heliotrop. Hovorí sa o ňom, že priťahuje slnečné žiarenie. Minerál nesie údajne názov od gréckeho slova Slnko (helio) a meniť sa (trepa).


Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Dnes pre vás máme skutočne rýchly a dosť spontánny článok. Na to, ako zakončovať náramky sa pýtate celkom často. A niet sa čomu čudovať, pretože medzi našimi zákazníkmi sú profíci v tvorbe šperkov, ale máme aj plno začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí v kramflekoch. Dnes to teda bude článok na tému ako zakončiť náramok, konkrétne tie, ktoré navliekate na elastomér alebo lycru.


Ako navliekať medzidiely do náramkov

Ako navliekať medzidiely do náramkov

Na otázku, ako najlepšie navliekať medzidiely, odpovedáme celkom často. Pýtajú sa na to najmä začiatočníci, čo je úplne pochopiteľné. V tomto článku si teda v rýchlosti povieme, ako na to. Na navliekanie nebudete potrebovať nič špeciálne. Stačí vám medzidiel, ktorý chcete navliekať, korálky, prípadne komponenty a návlekový materiál. Celý postup nájdete v článku. Užite si tvorenie.