Jarný výpredaj je tu! Nakupujte za zvýhodnené ceny.

Kamene podľa znamenia zverokruhu - Váhy

Pozitivním účinkům drahých kamenů se věřilo již v dobách babylonských. Od té doby se drahé kameny dostaly téměř do všech náboženství a později byly přiřazeny k jednotlivým znamením zvěrokruhu. Více o zvěrokruhu se dozvíte v našem článku Minerální kameny podle znamení zvěrokruhu.

Lidé používali kameny nejen jako ozdobu, ale i jako talismany, které přinášejí jejich majitelům štěstí, bohatství, zdraví a další úspěchy. Některé kultury považovaly kameny jako ochránce jejich životů nebo dokonce jako léčiva. Věřilo se, že kameny mají nad lidským životem a zdravím moc a byly jim přiřazovány až téměř magické a kouzelné vlastnosti. 

Říká se, že pokud pro sebe zvolíte ten správný kámen, může vám předat svoji energii a může vám tak pomoci odhalit vaše silné vlastnosti, ochránit vás a dodat vám právě to, co zrovna potřebujete, například odhodlání v těžkých situacích.

Nižšie sme pre vás vytvorili zoznam kameňov, ktoré sa hodia pre ľudí narodených v znamení Váhy. Teda pre tých, ktorí sa narodili medzi 24. 9. – 23. 10.

Kamene podľa znamenia zverokruhu - Váhy

Všetky kamene hodiace sa pre Váhy:

Akvamarín, ruženín, obsidián, jaspis, chryzokol, biely howlit, unakit, jadeit, kunzit, lepidolit, morganit, nefrit, slnečný kameň, biely opál, avanturín, chiastolit, perly, ružový turmalín a zafír.

Tento zoznam vám môže pomôcť pri výbere tých správnych minerálov pre vás alebo pre niekoho vám blízkeho. Hovorí sa však, že pri výbere je dobré počúvať vlastnú intuíciu, a že prvý kameň, ktorý vám padne do oka je ten pravý.

 Dúfame, že vám článok pomohol. Pokiaľ chcete vedieť, aké kamene sa hodia pre ďalšie znamenia, ucelený prehľad nájdete v článku Minerálne kamene podľa znamenia zverokruhu.

Za tým Nubio, Jana

Odporúčané produkty11

Novinky


Heliotrop - jeho význam a účinky

Heliotrop - jeho význam a účinky

V dnešnom článku si vysvetlíme, čo je Heliotrop. Hovorí sa o ňom, že priťahuje slnečné žiarenie. Minerál nesie údajne názov od gréckeho slova Slnko (helio) a meniť sa (trepa).


Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Dnes pre vás máme skutočne rýchly a dosť spontánny článok. Na to, ako zakončovať náramky sa pýtate celkom často. A niet sa čomu čudovať, pretože medzi našimi zákazníkmi sú profíci v tvorbe šperkov, ale máme aj plno začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí v kramflekoch. Dnes to teda bude článok na tému ako zakončiť náramok, konkrétne tie, ktoré navliekate na elastomér alebo lycru.


Ako navliekať medzidiely do náramkov

Ako navliekať medzidiely do náramkov

Na otázku, ako najlepšie navliekať medzidiely, odpovedáme celkom často. Pýtajú sa na to najmä začiatočníci, čo je úplne pochopiteľné. V tomto článku si teda v rýchlosti povieme, ako na to. Na navliekanie nebudete potrebovať nič špeciálne. Stačí vám medzidiel, ktorý chcete navliekať, korálky, prípadne komponenty a návlekový materiál. Celý postup nájdete v článku. Užite si tvorenie.