Jarný výpredaj je tu! Nakupujte za zvýhodnené ceny.

Ametyst

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov. Je považovaný za "kameň ducha a mysle". Dokáže vraj priblížiť emócie a posilniť vôľu. Jedná sa o ochranný kameň, ktorý hrá dôležitú úlohu v meditácii a duchovnej očiste. Napomáha údajne tiež na stanovenie reálnych cieľov a na odpojenie mysle od každodenných starostí a negatívnych emócii a pomáha zaháňať zlobu, obavy, stres a pocity viny. Zaháňa nočné mory a pomáha v boji s nespavosťou. Ametyst je kameň pravej a rýdzej lásky, ktorý posilňuje vernosť. Pomáha prijímať nové myšlienky, napomáha v sústredení, dodáva intuíciu a podporuje premenu zámerov na skutočnosť.

Je používaný tiež pri liečbe závislostí, napríklad alkoholizmu. V prípade, že chcete porozumieť významu vašich snov a chcete podporiť ich živosť, stačí si dať Ametyst pod vankúš.

Ametyst údajne zmierňuje bolesť hlavy, odstraňuje napätie, upokojuje nervový systém a pomáha pri žalúdočných a dýchacích ťažkostiach. Navyše pôsobí pozitívne aj na črevá, produkciu hormónov, imunitný systém a metabolizmus. Využíva sa aj na zmiernenie podliatin, opuchov a rán.

Vhodný pre tieto znamenia: baran, kozorožec, strelec, ryby

  • Čistenie: Očistenie vykonávajte pod prúdom vlažnej vody alebo Ametyst položte cez noc spoločne s krištáľom do misky s vodou. Ak zvolíte prúd vody, stačí minerály na pár minút podržať pod prúdom a následne nechať uschnúť alebo osušiť bavlneným vreckovkou.
  • Dobíjanie: Nasleduje po očistení. Ametyst dobíjajte za denného svetla v tieni. Vyhnite sa slnečným lúčom, mohol by stratiť svoju farbu.

Na našom e-shope nájdete Ametyst vo fialovej farbe vo veľkostiach 6mm a 8mm.

Přírodní ametyst - korálky, ledové, fialové Přírodní ametyst - korálky, ledové, fialové, 250 Přírodní ametyst - korálky, ledové, fialové

Odporúčané produkty2

Novinky


Heliotrop - jeho význam a účinky

Heliotrop - jeho význam a účinky

V dnešnom článku si vysvetlíme, čo je Heliotrop. Hovorí sa o ňom, že priťahuje slnečné žiarenie. Minerál nesie údajne názov od gréckeho slova Slnko (helio) a meniť sa (trepa).


Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Ako zakončiť náramok navlečený na elastomér alebo lycru

Dnes pre vás máme skutočne rýchly a dosť spontánny článok. Na to, ako zakončovať náramky sa pýtate celkom často. A niet sa čomu čudovať, pretože medzi našimi zákazníkmi sú profíci v tvorbe šperkov, ale máme aj plno začiatočníkov, ktorí si ešte nie sú istí v kramflekoch. Dnes to teda bude článok na tému ako zakončiť náramok, konkrétne tie, ktoré navliekate na elastomér alebo lycru.


Ako navliekať medzidiely do náramkov

Ako navliekať medzidiely do náramkov

Na otázku, ako najlepšie navliekať medzidiely, odpovedáme celkom často. Pýtajú sa na to najmä začiatočníci, čo je úplne pochopiteľné. V tomto článku si teda v rýchlosti povieme, ako na to. Na navliekanie nebudete potrebovať nič špeciálne. Stačí vám medzidiel, ktorý chcete navliekať, korálky, prípadne komponenty a návlekový materiál. Celý postup nájdete v článku. Užite si tvorenie.