Vianoce prichádzajú a my pre vás máme niekoľko tipov na vianočné darčeky. 🎄🎅

Vianoce prichádzajú a my pre vás máme niekoľko tipov na vianočné darčeky. 🎄🎅

Vianoce sú snáď našim úplne najobľúbenejším sviatkom. Milujeme vôňu cukroviniek a vianočnú výzdobu všade okolo. A aby sme Vám tento čas trošku spríjemnili a hlavne zjednodušili, rozhodli sme sa pre vás spísať článok s tipmi na vianočné darčeky, ktoré nájdete priamo na našom e-shope. A to či už pre vás alebo pre vašich blízkych.


Koľko guličiek je potreba na náramok?

Koľko guličiek je potreba na náramok?

V tomto článku vám poradíme, ako vypočítať počet korálikov, ktorý na náramok budete potrebovať. Zo všetkého najskôr potrebujete vedieť dĺžku náramku a priemer korálok, ktorý chcete použiť.


Ako vypočítať dĺžku náramku?

Ako vypočítať dĺžku náramku?

Na túto otázku sa nás pýta veľa z vás. Preto sme sa rozhodli, že na túto tému spíšeme článok. Výpočet dĺžky náramku z korálkov je vlastne úplne jednoduchý. Budete k tomu potrebovať iba krajčírsky meter alebo nejaký špagát a pravítko.


Čo sú to dZi korálky?

Čo sú to dZi korálky?

Nedávno sme na náš e-shop pridali nový druh prírodného Acháta - Achát dZi tibetskej korálky. A v tomto článku by sme sa s vami radi podelili o to, čo to ty dži korálky vlastne sú.

DZi sú od nepamäti považované za ochranné amulety a majú údajne pozitívne ochranné účinky. Majú veľký význam v ázijských kultúrach, najmä potom v tibetskej kultúre, odkiaľ pravdepodobne pochádzajú.


Náramky pre pani učiteľky - Novinka

Náramky pre pani učiteľky - Novinka

Pred pár mesiacmi sme dostali nápad, že by sme mohli urobiť náramky na koniec školského roka pre pani učiteľky. Myslíme si totiž, že čokolád dostanú plno, ale náramok im zostane dlhšie a urobí aj väčšiu radosť. Pred nedávnom nám dokonca napísala jedna naše zákazníčky, či nebudeme mať aj kolekciu pre učiteľky. To už nám nedalo a rozhodli sme kolekciu náramkov a darčekovú kartu vytvoriť.


Mesačný kameň

Mesačný kameň

Mesačný kameň je považovaný za kameň nových začiatkov. Pomáha pochopiť, že zmena k životu patrý a deje sa z nejakého dôvodu. Dodáva silu a napomáha k vnútornému rastu. Je vraj veľmi účinný pri emocionálne nestabilite. Znižuje vraj stres a pomáha dostať emócie pod kontrolu.


Ametyst

Ametyst

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov. Je považovaný za "kameň ducha a mysle". Dokáže vraj priblížiť emócie a posilniť vôľu. Jedná sa o ochranný kameň, ktorý hrá dôležitú úlohu v meditácii a duchovnej očiste. Napomáha údajne tiež na stanovenie reálnych cieľov a na odpojenie mysle od každodenných starostí a negatívnych emócií.


Základná starostlivosť o minerály a minerálne korálky

Základná starostlivosť o minerály a minerálne korálky

Aby vám vaše korálky a šperky z minerálov vydržali, čo najdlhšie je potrebné sa o ne náležite starať. A to, či už veríte na ich ezoterické účinky alebo nie. Každý minerál má svoje prírodné vlastnosti - tvrdosť, krehkosť alebo citlivosť, ktoré sa môžu časom narušiť alebo poškodiť. Aby k tomu nedošlo, dáme vám niekoľko tipov, ako sa o ne správne starať.


Jaspis Netstone (hodvábny kameň)

Jaspis Netstone (hodvábny kameň)

Jaspis bol mnohé stáročia uznávaný pre svoje magické a mystické vlastnosti. Je označovaný ako kameň ochrany, ktorý prináša harmóniu do tela i duše. Dokáže vraj chrániť pred negatívnymi vplyvmi z okolia a zmierniť znečistenie ovzdušia a elektromagnetický smog.


Amazonit

Amazonit

Amazonit je označovaný ako kameň odvahy a pravdy alebo tiež nádeje. Je skvelým pomocníkom pri hľadaní vlastného "ja", objavenie pravdy a na prekonanie strachu. Napomáha k slobodnému vyjadrovania myšlienok a pocitov a k jasnému stanovenie vlastných hraníc a sebadisciplíny.


Serpentín

Serpentín

Serpentín, niekedy tiež "hadej kameň či hadec" do života vraj prináša radosť. Je to uzemňujúci kameň, ktorý pomáha pri meditácii a duchovných problémoch. Otvára priestor mentálnym schopnostiam, vyrovnáva mentálne a emočné nerovnováhu a podporuje tiež životnú energiu, čistotu a jednotnosť.


Opál

Opál

Opál obsahuje farby aj schopnosti všetkých ďalších kameňov. Prináša vraj šťastie, odhaľuje vnútornú krásu človeka, prebúdza duševné vízie a dodáva energiu k životu. Napomáha objaviť a prejaviť vlastné "ja". Rozvíja psychickú silu, zosilňuje zvláštnosti a ojedinelosť charakteru.


Unakit

Unakit

Unakit je považovaný za kameň osobného rastu a vízií. Pomáha vraj identifikovať elementy, ktoré bránia v rozvoji a dodáva silu na odstránenie vecí a ľudí, ktoré vysávajú negatívnu energiu. City uvádza do rovnováhy a vie ich aj uzemniť. Ukazuje, kedy je potrebné urobiť kompromis.


Avanturín

Avanturín

Avanturín je označovaný ako kameň šťastia a príležitosti. Pôsobí vraj pozitívne na všetko, čo je spojené s prosperitou a majetkom. Je často využívaný pre ochranu domov a záhrad pred geopatogénnym zónami alebo ako ochrana pred modrým žiarením (napr. Z mobilných telefónov). Posilňuje údajne rozhodovacie a riadiace schopnosti.


Achát

Achát

Achát má vraj silný účinok harmonizovať telo, dušu, myseľ i emócie. Odstraňuje z prostrednej negatívnu energiu alebo ju premieňa na inú formu. Dodáva silu, odvahu a posilňuje sebadôveru. Pomáha ľuďom prijať sa, takí akí sú a odpustiť tým, ktorí im ublížili.


Tigrie oko

Tigrie oko

Tigrie oko sa považuje za kameň zmeny. Pripomína, že zmeny k životu patrí, nehľadiac na to, ako ťažké niekedy sú. Pomáha údajne sa so zmenami lepšie vyrovnať, dodáva sebavedomie, silu a odhodlanie do nových začiatkov.


Rodochrozit

Rodochrozit

Rodochrozit údajne prepožičiava mimoriadnu energiu pri zvýšenej fyzickej aktivite. Má dynamické a pozitívne sklony. Upokojuje telo aj emócie a zbavuje stresu. Predstavuje lásku, vzťahy, pochopenie a súcit. Pomáha vraj zmieriť sa s odmietnutím a bolesťou. Vyťahuje na povrch pravdu, vnútorné obavy a pocity.


Jaspis

Jaspis

Jaspis bol mnohé stáročia uznávaný pre svoje magické a mystické vlastnosti. Je označovaný ako kameň ochrany, ktorý prináša harmóniu do tela i duše. Dokáže vraj chrániť pred negatívnymi vplyvmi z okolia a zmierniť znečistenie ovzdušia a elektromagnetický smog.


Tyrkys

Tyrkys

Tyrkys je označovaný ako amulet cestovateľov. Je to posvätný kameň, ktorý má vraj ochranné liečivé účinky. Prináša do života šťastie, odráža negatívnu energiu a čistí dušu. Je vhodný pre meditáciu a detoxikáciu a zvyšuje ľudskú intuíciu. Prináša lásku, vyrovnáva mužskú a ženskú energiu a prehlbuje milostné vzťahy.


Krištáľ

Krištáľ

Krištáľ je číra forma kremeňa. Funguje ako regulátor pre ostatné kamene. Je najúčinnejším kryštálom a veľmi silným zosilňovačom energie. Energiu vraj vie pohlcovať, uvoľňovať aj regulovať, čo vedie k úplnej harmónii. Zároveň povzbudzuje ľudskú psychiku, samostatnosť a sebazdokonalenie. Je výborným pomocníkom pre meditáciu.

Ďalej